PARTNERS in CRIME. ako to robíme?

Robíme veci, tak ako ich robia tisíce firiem na Slovensku, ale predsa inak. PARTNERS in CRIME v skratke robí plnohodnotný servis pre klienta vo firemnej oblasti. Nestaráme sa vám o váš business a neradíme vám ako máte veci robiť. Nie sme klasická firma, sme hybrid, ktorý sa venuje tomu o čo ho klient požiada. A nie sme ani každú chvíľku niečo iné, naša pozícia má vo svete podnikania osobitné miesto, firmu ako je PARTNERS in CRIME s.r.o. momentálne nenájdete. A teraz to podstatné.

business by PARTNERS in CRIME
Ako to teda robíme?

Tak teda klient za nami príde a požiada nás o firemné zastrešenie, klienti sa radia do niekoľkých skupín, tí, ktorí nemajú vlastnú firmu a potrebujú proste niečo predať, zastrešiť nejakú službu, alebo si chcú založiť svoj business, ale nevedia či sa im to oplatí a teda potrebujú si to vyskúšať naostro, ale nie na vlastnú päsť. Ak sa im model osvedčí, zakladajú si vlastné firmy a my ich v tom podporujeme, tu sa naša práca končí, takisto keď sa model klientovho podnikania neosvedčí, nič sa nedeje. Pre tento typ klientov sme tu ako odrazový mostík.

Klasický príklad je, že klient má všetko vymyslené do posledného detailu a tak by to malo byť ak chce vlastné podnikanie. My v PARTNERS in CRIME jeho nápad uvedieme do praxe. Klient si všetko riadi sám mimo firemných záležitostí. Pokiaľ zistí, že jeho podnikanie má zmysel a funguje založí si vlastnú firmu. Všetky zmluvné veci s tretími stranami (ak existujú) prechádzajú na klienta. Vo všeobecnosti platí, že vzťah medzi vami a nami je tak zmluvne podložený, že nemáme akýkoľvek nárok si váš nápad nechať, okopírovať, a/alebo s ním inak nakladať (predávať ho, ponúkať, realizovať…) Takisto vy ako klient rovnako ručíte za prípadné zmluvné vzťahy s tretími osobami. Prax hovorí o tom, že nakoľko je každý business individuálny aj podmienky našej spolupráce sú vysoko individuálne a pripravujú ich top experti. Aj pri tejto forme platí to, že niektorí klienti nepotrebujú ísť do vlastnej firmy a nechávajú si tento stav dlhodobejšie.

photographer partners

Naopak druhá skupina už vlastnú firmu má, ale už ju nechce. Resp. chce ďalej pokračovať vo svojom businesse, ale firemné veci ako fakturácia, účtovníctvo, úrady atď. chce nechať na niekoho iného a plne sa venovať iba práci. Žiadna firma = žiadne starosti. Vtedy sa na scéne objavujeme my a podnik zastrešíme. V praxi sa bavíme o tom, že všetky dodávateľské, zmluvné resp. akékoľvek iné vzťahy prechádzajú na našu spoločnosť. Realita vyzerá ako doteraz, avšak papierovo je iná. Veľa klientov potrebuje presunúť aj iné agendy, nie iba administratívne, vieme aj tu pomôcť, zložitosť a štruktúry každej firmy si však vyžadujú osobitné dojednania.

popcorn

Ďalšia skupina sú všetci tí, ktorí robia sporadické obchody. Potrebujú z času na čas niečo predať, zrealizovať a vlastná firma sa im neoplatí. Tu sa stačí iba ozvať a spoločnú reč určite nájdeme.

partners industry

A potom je tu skupina, ktorá je momentálne v kurze, čo povedzme nie je práve najpriaznivejšie, ale je to holý fakt. Jedná sa o takzvané porevolučné firmy, ktoré založili ľudia, ktorí dnes nadobudli dôchodkový vek a firmy nemajú komu odovzdať. Či už sa takýto typ klienta rozhodne pre predaj firmy, alebo jej ďalšie podržanie na trhu, potrebuje pomôcť. Firmy, ktorých sa tento stav týka sú väčšinou tradičné, alebo náročne štruktúrované a preto potrebujú osobný dohľad pri akejkoľvek správe, alebo akvizícii. Pri týchto firmách robíme tzv. riadenú správu, resp. riadený predaj. Klient si zvolí cieľ, ktorý firma musí dosiahnuť (odovzdanie, akvizícia, prerozdelenie…) a my ju tam dovedieme.

Zo všetkých skupín sme niekoľko príkladov klientov uviedli v sekcii „pre koho tu sme“? Isteže je na trhu viac klientov a foriem, ak ste sa v našich článkoch nenašli a viete, že by ste naše služby využili, tak nás pokojne kontaktujte.